Ana sayfa Güzellik Diş Beyazlatma | Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Diş Beyazlatma | Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

195
0
Diş Beyazlatma | Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Diş Beyazlatma | Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır, Dişlerinizin beyaz ve bakımlı olması gülüşünüze büyük ölçüde etki etmektedir. Sararmış dişlerle güldüğümüzde rahatsız olup ağzımızı kapatmaya çalışırken, bembeyaz dişlerle tam aksine kendimize güvenli bir gülüş sergileriz. Sigara ve benzeri nedenlerle sararmış dişlere sahip olan kişiler girdikleri ortamda rahat hareket edememekte ve bu durum sosyal ortamlarını kötü etkilemektedir. Unutmayalım ki insanları olumlu etkilemenin yolu bembeyaz ve sağlıklı bir gülüşten geçer.

İnsanlardaki diş rengi tonu kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunu ten renkleri gibi düşünebiliriz. Doğuştan gelen ton farklılığı da gözlemlenebilir. Çocukken kullanılan ilaçların dahi ileride diş rengine etkisi bulunmaktadır. Kahve, sigara, çay gibi ürünleri sık tüketenlerin de diş renklerinde belirli deformasyonlar gözlemlenir.

En uygun diş beyazlatma tekniğini size doktorunuz tavsiye etmelidir. Gerekli muayeneden geçip ağız ve diş yapınıza en uygun tedaviyi bir hekim belirleyebilir. Ancak bunu kendiniz yapmayı planlıyorsanız evde diş beyazlatma yöntemlerini deneyerek dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Şimdi dilerseniz kendi imkanlarınız ile evde diş beyazlatma nasıl yapılır birlikte görelim.

Diş Beyazlatma Yöntemi 1

Evinizde bulunan karbonat, zeytinyağı ve yarım limon ile diş beyazlatma yapmanız mümkündür. Dişlerimizi piyasada diş sağlığımıza uygun olarak seçtiğimiz diş fırçası ve diş macunuyla dikkatlice fırçalıyoruz. Fırçalama işlemi bittikten sonra hiçbir diş macunu kalıntısı kalmayacak şekilde ağzımızı yıkıyoruz. Sonrasında yarım limon suyu, 1 çay kaşık karbonat ve 1 çay kaşığı zeytinyağını bir kapta karıştırıyoruz. Nemli olan diş fırçamızı bu küre bulayıp tekrar dişlerimizi fırçalamaya başlıyoruz. 5 dakika kadar bu işlemi devam ettiriyoruz. 1 hafta ve sonrasındaki sürekli kullanımlarda dişlerde sigara, çay ve bunun gibi nedenlerle oluşan renk koyuluğu gözle görülür derecede beyazlayacaktır.

Diş Beyazlatma Yöntemi 2

Evinizde bulunan karbonat, adaçayı ve tarçın ile evde diş beyazlatma yapmanız mümkündür. Yine gerekli zaman ve özeni göstererek fırçaladığımız dişlerimizi kalıntı kalmayacak şekilde yıkıyoruz. 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı ada çayı ve 1 çay kaşığı tarçını bir kapta karıştırıp kür haline getiriyoruz. Diş fırçamızı bu küre batırıp 5 dakika süre ile dişlerimizi fırçalıyoruz. Düzenli kullanımlarda dişlerinizde eskiye oranla gözle görülür biz beyazlık elde edeceksiniz.

Diş Beyazlatma Yöntemi 3

Evinizde bulunan tuz, karbonat ve sirke ile evde diş beyazlatma yapmanız mümkündür. 1 çay kaşığı karbonat ile 1 çay kaşığı tuzu karıştırıp karışımın içerisine birkaç damla sirke damlatılır. Malzemeleri iyice karıştırarak diş macunu kıvamına getirdikten sonra diş fırçası yardımıyla dişlerinize uyguladığınızda düzenli kullanımlarda etkili bir yöntemdir.

Diş Beyazlatma Yöntemi 4

Piyasada diş beyazlatıcı, özel diş macunu ve diş fırçalarından rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu macunların dişleri aşındırdığı bilinse de uygulama kolaylığı açısından tercih edilen bir yöntemdir. Size uygun olan diş macununu belirlemek açısından bir diş hekimine başvurmanız önerilir.
yine diş beyazlatmaya yardımcı, kolaylıkla bulabileceğiniz diş beyazlatma bantları ve solüsyonlar bulunmaktadır. Bu tip ürünleri tercih ederek de dişlerinizi doğal renklerine kavuşturabilirsiniz.

Lazer ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Hekim tavsiyesi ya da kendi tercihinizle lazerle diş beyazlatma yöntemini de tercih edebilirsiniz. Bu uygulama hekim kontrolünde ve hastane ortamında yapılır. Beyazlık ömür boyu olmasa da dikkat edildiği takdirde sizi uzun süre idare edecektir. Dişlere zarar verdiği için önerilmemekle birlikte bazı ülkelerde bu uygulama yasaklanmıştır. Lazerle diş beyazlatma konusu ile ilgili gerekli bilgiyi aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here