Ana sayfa Nasıl Yapılır Dövme Nasıl Yapılır

Dövme Nasıl Yapılır

199
0
Dövme Nasıl Yapılır

Dövme Nasıl Yapılır, Günümüz standartlarında dövme, otomatik steril dövme makineleri, bitkisel dövme boyaları ile steril bir ortamda yapılmalıdır.

Dövme ucunda iğne bulunan bu iğnelerin içinden bitkisel boya geçen ve bu boyaların deri altına bırakılması vücut üzerine kazınarak yapılan bir işlemdir.

Dilerseniz standartlara uygun dövme nasıl yapılır birlikte göz atalım;

Dövme Nasıl Yapılır

  • Dövme yaptırmadan önce vücutta dövmenin yapılacağı bölge kıldan arındırılmalı mutlaka tıraşlanmalıdır. Dövme yaparken dövme yapılacak bölgenin kıllardan arındırılmasının sebebi dövme makinesinin iğnesinin tıkanmaması ve dövme iğnesinin dövme yapılacak bölgeye devamlı baskı uygulamasını sağlamak içindir. Ayrıca dövme yapılacak bölgeyi tıraş etmek dövmeyi yapacak kişi açısından daha rahat çalışma fırsatı vereceği gibi aynı zamanda yapılan modeli daha rahat gözlemleyebilmesini sağlayacaktır.
  • Dövme yapılacak bölgeyi tıraş ettikten kılları arındırdıktan sonra dezenfekte etmek için özel karışımlar ile bu bölge temizlenir.
  • Bölge temizlendikten sonra transfer sıvısı dökülür. Transfer sıvısı dövme modelini kâğıttan deriye eksiksiz geçirilmesini sağlar.
  • Dövme kopya kağıdına yapılan şekil transfer sıvısı döküldükten sonra vücudun istenilen bölgesine yapıştırılarak o bölgeye geçmesi sağlanır.
  • Model dövme yapılacak bölgeye geçtiğinde dövme makinesi ile istenilen boyalar deriye kazınarak aktarılır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here