Ana sayfa Güzellik Eyeliner Nedir | Eyeliner Nasıl Sürülür

Eyeliner Nedir | Eyeliner Nasıl Sürülür

110
0
Yılbaşı Makyajı | Yılbaşı Parti Makyajı

Eyeliner Nedir | Eyeliner Nasıl Sürülür, Göz ve kaş çevresi yüzde dikkat çeken ilk yer olduğundan kadınlar göz makyajına büyük önem verirler. Yapılan makyaj bakış şeklini değiştirerek sert ya da yumuşak bir ifade sağlayabilir. Göz makyajında da en büyük etkiyi eyeliner gösterir.

Diğer makyaj malzemelerinin kolay uygulanmasının aksine en zahmetli ve dikkat gerektiren olay eyeliner sürmektir. Birçok kadın bu konudan şikayetçidir ve eyeliner istenilen şekilde sürülmesi bir eziyet haline dönüşebilir.

Eyeliner Nasıl Sürülür

Eyelinerin kalıcılığını artırmak açısından göz çevresine sürülen pudra göz makyajınızda ilk aşama olmalıdır. Bu işlem kalıcılığı artırdığı gibi makyajı da daha belirgin hale getirecektir. Sonrasında göz kapağınızın başlangıç noktasından başlayıp bitiş noktasına kadar tek bir çizgi çekilmelidir. Kirpik dibine en yakın bölgeye bu uygulamayı yapmanız gerekir. Bu çizgi tek hamlede yapılmalıdır. Sonraki düzenlemeler ya da kalınlaştırmalar bu düzgün çekilen ilk çizgi sayesinde kusursuzlaşacaktır.

Gözünüzün iç kısmına sürdüğünüz eyeliner gözü olduğundan küçük gösterirken, göz kapağının başlangıcından bitişine kadar çekilen çizgi gözünüzün olduğundan büyük görünmesini sağlayacaktır. Başlangıçta ince sona doğru kalınlaşan bir çizgi göz şeklinizi ortaya koymada oldukça etkili bir yöntem olacaktır. Alt kirpiklere uygulama yapmak istediğinizde minik noktalarla gerekli görüntüyü oluşturabilirsiniz.

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir

Göstereceğiniz performansta uyguladığınız ürünün ve fırça kalitesinin önemi de çok büyüktür. Eyeliner çeşitlerinden kendinize en uygun olanını seçmeniz ve gerekli işlemi uygulamanızın sonrasında istediğiniz sonuca ulaşmanız hiç de zor olmayacaktır. kalem, toz, krem ya da likit olarak çeşitleri bulunan eyelinerdan kendinize en uygununu seçmelisiniz. daha çok kalem ve likit eyeliner kullanımı yaygındır. Kalın bir çizgi istiyorsanız kalem eyeliner tercih etmelisiniz. aksi takdirde likit eyeliner ile kalın bir çizgi çekmek oldukça zahmetli olacaktır. Likit eyelinerin ıslaklığını sevmeyenler için krem eyeliner tam bir kurtarıcıdır. Hem sürümü kolay hem de kuyruk yapmaya en elverişli seçenektir. Özel fırçası sayesinde istediğiniz büyüleyici bakışlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İlk etapta çok zorlanacağınız bu makyaj gerekli pratikliği kazandığınız zaman vazgeçilmeziniz olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here