Ana sayfa Sağlık Kızlık Zarı Nedir | Kızlık Zarı Nasıl Dikilir

Kızlık Zarı Nedir | Kızlık Zarı Nasıl Dikilir

195
0
Kızlık Zarı Nedir | Kızlık Zarı Nasıl Dikilir

Kızlık zarı ameliyatı, kişinin ilişkiye girdiğinde ilk ilişkisiymiş gibi kanaması olmasını amaçlayan bir operasyondur. Bekaretini kaybetmiş kadınların evlilik nedeniyle ya da bulunduğu koşulların öyle gerektirmesi nedeniyle tercih ettiği bir uygulamadır. Kızlık zarı dikimi yapılmış bir bayanın ilişki sonrası kanamasıyla bir bakirenin kanaması birebir aynıdır. Ayırt edici hiçbir farklılık yoktur. Bu nedenle de kızlık zarı ameliyatı genital bölgede en sık uygulanan operasyonların başında yer alır. Bireyin kendi dokularından tekrar oluşturulan bu zar sayesinde kişinin ameliyat olduğu hiçbir şekilde anlaşılamaz.

Kızlık zarının yeri genital bölgenin iç kısmında bulunan iç dudakların 1,5-2 cm içerisinde dudakların iç kısmındadır. Kalıcı yapılan ameliyat sonrası suya girme, spor yapma vs. gibi durumlarda kızlık zarı asla zarar görmez. Ancak cinsel bir ilişkiyle ya da bölgeye giren bir cisim sayesinde zarın bozulma durumu söz konusudur.
Tecavüz, bir cismin üzerine düşmek, mastürbasyon sırasında verilen hasar ve bunun gibi nedenlerle bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Tercih edilebilecek geçici ve kalıcı kızlık zarı ameliyatı olmak üzere 2 çeşit operasyon söz konusudur.

Geçici Kızlık Zarı Dikim Ameliyatı

Geçici kızlık zarı dikimi iç bölgede kalan zar dokularının birleşimiyle zarı yeniden oluşturma uygulamasıdır. Geçici kızlık zarı dikimi, kişinin ilişkiye girmeden önceki 3 veya 7 gün arasında yaptırması gereken ve garantisi olmayan bir ameliyattır. Bazı ameliyatların sonrasında uygun zamanda ilişkiye girilmiş olsa bile kanama olmadığı gözlemlenmiştir. Bu ameliyatta işlemi yapan doktorun önemi had safhadadır. Tamamen doktorun becerisiyle o gece kanamanız olur ya da olmaz diyebiliriz. Bu uygulamayı yaptırmayı planlıyorsanız fiyatından çok doktorun kalitesiyle ilgilenmelisiniz.
Geçici kızlık zarı dikiminin başarısı girilen ilişki sayısı ya da bekaretin bozulma zamanıyla doğru orantılıdır. Çok yıpranmamış bir dokuda başarı kaçınılmaz olabilecekken genişlemiş bir vajinada başarı şansı oldukça düşüktür. Eğer uygun zamanınız varsa doktorunuzun mutlaka size tavsiye edileceği yöntem kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatı olacaktır.
Ameliyat lokal anesteziyle yapılır. Poliklinik standartlarıyla rahatlıkla gerçekleştirilebilecek bir uygulamadır. Kişinin ya da doktorun isteğiyle genel anestezi yöntemi de tercih edilebilir. Yaklaşık 30 dakika süren bir uygulamadır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikim Ameliyatı

İlişkiden en az 3 veya 4 ay öncesinde yapılması gereken bir ameliyattır. Gerekli vaktiniz yoksa geçici kızlık zarı ameliyatını tercih etmek zorundasınız! Kalıcı kızlık zarı ameliyatı vajinanın iç kısmından alınan ve flep adı verilen doku sayesinde yapılır. Bu doku adeta zar haline getirilerek iyileşme sürecine bırakılır. Vajina iç duvarını çevreleyen bu bölge vajina tarafından beslenerek zamanla doğal bir zar işlevi görmeye başlar. Aynı zamanda bu bölüm bakire bir kızda olduğu gibi bariyer görevi de yapacaktır. Zarın ortasında bir delik oluşturulur ve bu delik sayesinde zevk suyu ya da regl kanaması gibi durumlar problem yaratmazlar. Uzun vadede başarı sağlayan bu operasyonla yapılan zarın bünyeyle uyumundan sonra doğal zarla hiçbir farkı kalmayacaktır. İlişkiye girilmediği ya da o bölgeye sert bir cisim girmediği sürece hiçbir şekilde bozulma ihtimali olmayacak ve ilişki anında tıpkı bakire bir kızın zarı gibi damarların çatlamasıyla kanama meydana gelecektir. Bu ameliyatla birlikte sadece kızlık zarı dikimi değil eğer vajinada genişleme ya da deformasyon varsa o sorunu da ortadan kaldırabilirsiniz. Kürtaj yaptırmış hatta doğum yapmış kadınların bile tercih edebileceğii bir uygulamadır.
Lokal anesteziyle yarım saat kadar süren bu uygulama gerek görüldüğünde genel anesteziyle de yapılabilir. Lokal anestezide sadece ufak dokunuşlar hissedeceğiniz, ağrısız bir uygulamadır. Ameliyat olunup olunmadığı ancak branşında uzman bir hekim tarafından anlaşılabilir. Gönül rahatlığıyla bu uygulamayı seçebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikim Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilecekler

Ameliyat sonrasındaki 1 haftalık süreçte ani bacak açma hareketlerinden kaçınmalısınız. İlk 2 gün enfeksiyon kapma riskinden dolayı suya girmemeniz önerilir. Ameliyat sonrasındaki ilk aylar spor yapmanız pek tavsiye edilmez. İlk 15 gün kanamanız olabilir. Bu zamanla yok olacak bir durumdur. İlk günler oturmakta ya da çok ayakta durmakta zorluk çekebilirsiniz. verilen ilaçları gerekli şekilde kullandığınız takdirde bu problemler en aza indirgenecektir.

Bu ameliyatı tamamen kendi isteğiniz doğrultusunda yaptırmalısınız. Bekaretin sorun olacağı bir evliliği mutlu hale getirebilecek bir uygulama olarak görmeyip eşinizi kandırmamanızı size her doktor tavsiye edecektir. Unutmayalım ki bekaret kişinin ruhundadır. Bedensel münasebetler her zaman ikinci sırada ve önemsiz olmalı. Böyle bir ameliyatın gerek olmadığı günler görmeniz dileğiyle.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here