Ana sayfa Güzellik Lazer Epilasyon Nedir | Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Lazer Epilasyon Nedir | Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

135
0
Lazer Epilasyon Nedir | Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Lazer Epilasyon Nedir | Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır, Lazer epilasyon lazer ışınlarının, deri altında bulunan ve rengi belirleyen melalin pigmenti tarafından emilmesi ile kıl köklerini zayıflatarak tüylerden kurtulma yöntemidir. Emilen bu ışın deri altında ısıya dönüşerek kıl köklerine zarar verir ve cansızlaştırır. Zamanla uygulanan bölge ve ışın miktarına göre kıl kökleri tüy üretemeyecek duruma gelir ve bu sayede vücut en sağlıklı şekilde tüylerden arınmış olur.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Lazer uygulaması deneyimli doktorlar tarafından uygulandığı takdirde insan vücuduna hiçbir zararı yoktur. Yalnız hamile kadınlarda hormon değişimi olduğundan lazer epilasyon önerilmemektedir. Işını alan bölgelerde hassaslık durumuna göre hafif kabarcıklar gözlenir. Bu kabarcıklar kısa sürede yok olur. Uygulanan bölgeye göre kızarıklığın geçme süresi 10-30 dakika arasındadır. Tüylerden arınma süreci kıl kökü durumuna ve bölgeye göre farklılık gösterebilir. Kullanılan lazer epilasyon cihazının kalitesine göre az ya da fazla acı hissedebilirsiniz. Yeni teknoloji ürünlerde lazer epilasyon yapılırken neredeyse hiçbir acı hissedilmemektedir. Lazer epilasyon tedavisine başlamadan 1 ay öncesinde köke etki eden kıl temizleme yöntemlerinden kaçınılmalıdır. Kıllar ağda ya da kıl dökücü krem gibi yöntemlerle değil, kıl kökünü etkilemeyen yöntemlerle temizlenmelidir.

Tedavi sürecinde de yine hiçbir şekilde köke etki etmeyecek yöntemler kullanılmalıdır. Tahribatı önlemek açısından direkt güneş ışınlarından uzak durulması faydalı olacaktır. Piyasada kliniklerce kullanılan en yaygın 2 çeşit lazer epilasyon cihazı vardır. Dünyada ve Türkiye’de en çok kullanılan ve en etkili olduğu belirlenen ürün ALEXANDRITE LAZER dir. Kıl kökü güçlü tüylerde gösterdiği başarı ve acıyı en aza indirgemiş olması cihazın yaygın kullanılmasına neden olmuştur. 2. sırada gelen DIOD LAZER ise daha çok ince ve kökü zayıf tüylerde etkilidir. Lazer epilasyon cinsiyete göre farklılık göstermemekte hem kadın, hem de erkekte aynı şekilde uygulanmaktadır.

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir

Lazer epilasyonun sanıldığının aksine hiçbir zararı yoktur. Deri altına ışın gönderilmesi birçok kişinin aklında lazer epilasyonun vücuda radyasyon verildiği izlenimi verse de bu işlem sırasında vücuda hiçbir şekilde radyasyon verilmez. Bugüne kadar yapılan lazer epilasyon işlemlerinin hiç birinde dokuya zarar verme gibi bir duruma rastlanmadığı için güvenle yapılabilir.

Lazer Epilasyon İşlemi Acıtır mı?

Her ne kadar lazer epilasyon işlemi deri altındaki kıl köklerine ışın vasıtası ile ısı verilerek yapılsa da, epilasyon aletinin başında bu ısıyı hissetmemenizi sağlayacak soğutucu sistemler bulunduğu için her hangi bir yanma veya acı hissi yaşamazsınız.

Lazer Epilasyon İşlemi Nerelere Yapılır

Lazer epilasyon işlemi son yıllarda hızla gelişen teknoloji sayesinde vücutta kaş ve göz çukuru bölgesi haricinde hemen hemen her bölgeye rahatlıkla ve güvenle yapılabilmektedir.

Lazer Epilasyon Video

Aşağıdaki videomuzu izleyerek lazer epilasyon nedir ve lazer epilasyon nasıl yapılır konularında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here