Ana sayfa Güzellik Rimel Nasıl Sürülür | Maskara Nasıl Sürülür

Rimel Nasıl Sürülür | Maskara Nasıl Sürülür

111
0
Rimel Nasıl Sürülür | Maskara Nasıl Sürülür

Rimel Nasıl Sürülür | Maskara Nasıl Sürülür, Rimel bir diğer adı maskara ilk olarak 19. Yüzyılda Eugene Rimel adlı Fransız parfüm üreticisi tarafından kadınlarda kirpiklerin daha dolgun ve belirgin görünmesini sağlamak amacıyla yaratılmıştır. İlk üretilen rimel kömür tozu ve vazelin karıştırılarak oluşturulmuş başarıya ulaşınca da büyük kozmetik şirketleri tarafından keşfedilerek yavaş yavaş günümüzdeki halini almıştır.

Rimel kirpiklerin taranarak ve boyanarak olduğundan daha dolgun ve belirgin olmasını sağlar. Ayrıca küçük tarağı vasıtasıyla kirpikler taranıp düzleştiği için kirpiklerin daha uzun görünmesine de yardımcı olur.  Gözleri ve kirpikleri ön plana getiren rimel doğru sürme teknikleri uygulandığında oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bu yazımızda sizlere rimel nasıl sürülür bunu göstereceğiz.

Doğru Rimel Seçimi

Bir arkadaşınızın kirpiklerini beğenip onun kullanmış olduğu rimeli almak mantıklı değildir. Doğru rimel seçimi markaya göre değil, kirpiklerinizin yapısına göre yapılır. Örneğin arkadaşınızın kirpikleri uzun sizin ki kısa ise kullanacağınız rimel ikinizde de aynı sonucu vermez. İlk etapta düz ve uzun kirpiklere sahipseniz klasik tipte rimel, kısa kirpiklere sahipseniz kıvrık fırçalı rimel yani maskara almanız daha doğru olacaktır. Kısa kirpikler için özel olarak üretilen kıvrık fırçalı rimeller kirpikleri ağırlaştırmadan daha uzun ve daha yoğun göstermeye yardımcı olur.

Düşük kirpikli bayanlar ise kauçuk fırçalı rimelleri tercih etmelidir.  Kauçuk fırçalı rimeller her kirpik telini tek tek ayırır ve adeta bir yelpaze görünümü sunar.

Seyrek kirpikli bayanlar ise sıkı kılları olan S şeklindeki rimelleri tercih etmelidirler. Bu rimellerde fırça sıkı olduğu için her bir kirpik tek tek boyanır ve hacim katılır. Böylelikle kirpikleriniz olduğundan daha hacimli ve daha belirgin olur.

Gözlük kullanan bayanların kirpiklerini çok uzun gösterecek rimel çeşitlerinden uzak durması önerilmektedir. Bunun sebebi çok uzatılan kirpiklerin gözlük camına temas etmesiyle yaşayacağınız zorluklardan ötürüdür. Ayrıca gözlük camları numarasına ve yapısına göre farklı açılarda prizmatik bir görüntü vereceğinden kirpikleriniz karşı tarafta devasa uzunlukta gösterebilir.

Yukarıda kirpik uzunluklarına ve kirpik hacimlerine göre rimel çeşitleri gösterilirken bir de göz rengine göre de renk çeşitliliği sağlayan rimel modelleri de mevcuttur. Örneğin yeşil gözlü bayanlar için mürdüm renk rimel güzel olurken, kahverengi gözlere lacivert renk rimel oldukça hoş gözükmesini sağlamaktadır. Renk seçimi bir nevi rimel çeşitlerini tanıdıkça zevkiniz doğrultusunda gelişecek bir tercihtir.

Rimel Nasıl Sürülür

Bayanların sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi de kirpiklerini olduğundan çok daha uzun göstermek için nasıl bir rimel veya hangi marka rimel kullanmalıyım. Ancak bunlarında ötesinde Rimeli doğru sürmek kirpiklerin daha dolgun ve daha belirgin olmasındaki en büyük etkendir. Dilerseniz en doğru şekilde rimel nasıl sürülür bunu inceleyelim;

  • Öncelikle kirpiklerinizi rimel ile aşağıdan yukarıya doğru yani dipten uca doğru tarayın.
  • Daha sonra çoğu bayanın bilmediği ya da atladığı diğer bir konu kirpiklerin üzerini de boyayın. Bunun için kirpiklerinizin üst kısmına dipten uca doğru kıvırarak rimel ile tarayın. Böylelikle kirpiklerinizin her iki tarafını da boyamış olursunuz.
  • Boyama işlemi bittiğinde yapacağımız diğer bir işlem ise kirpiklerinize şekil vermek olacaktır. Rimel ile şekil vermek için rimelin fırçasını dik tutarak dilediğiniz şekilde tarayıp şekil verebilirsiniz.

Yazımızdaki tüm detaylara dikkat ettiğinizde artık aklınızda rimel nasıl sürülür soru işareti kalmayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here