Ana sayfa Güzellik Yılbaşı Makyajı | Yılbaşı Parti Makyajı

Yılbaşı Makyajı | Yılbaşı Parti Makyajı

159
0

Yılbaşı Makyajı | Yılbaşı Parti Makyajı, Yeni yıla girmemize sayılı günler kala artık yılbaşı gecesi için hazırlıklar da başladı. Ev oturmaları, parti kutlamaları derken yılbaşı gecesi için herkesin bir planı mutlaka olacak. Bu hareketli günde giydiğimiz kıyafet kadar yaptığımız makyaj da ayrı bir önem taşımaktadır. Hem günün hareketliliğini kaldıracak hem de sıradan olmayacak bir makyajla geceyi sorunsuz kapatabilirsiniz.

Yılbaşı makyajında odaklanacağınız konu elbise seçiminiz ve renkleri olmalı. elbisenizin renklerine uygun tonda bir makyaj tercih etmelisiniz. Aynı anda hem sıradanlıktan uzaklaşmalı hem de abartıdan uzak durmalısınız.

Kırmızı Tonlar

Kırmızı tonda makyaj yılbaşı gecesi koyu renkli kıyafetleriniz için uygun olacaktır.

Yılbaşı gecesi giyeceğiniz kıyafet koyu renklerden oluşuyorsa yılbaşı parti makyajınız bir o kadar canlı olmalı. Yılbaşı gecelerinin vazgeçilmez rengi olan kırmızıyı bu renk kıyafetlerle rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bilirsiniz ki o gece kırmızı olmadan olmaz. Oje seçiminizi ve rujunuzu kırmızıdan yana kullanırsanız kıyafetinizin renksizliğini gidermiş olursunuz. Bu güzel gece için kırmızının en patlak tonlarını tercih etmekten çekinmeyin. Unutmayın bu gece yılbaşı gecesi 🙂

Mavi Tonlar

Mavi tonda makyaj yılbaşı gecesi hafif renkli kıyafetleriniz için uygun olacaktır.

Mavi tonda yapılan bir makyajın bakışlara derinlik kattığını söylemeden geçmeyelim. Hele ki elbiseniz bordo veya gri renklerden oluşuyorsa mavi tonda yapılan bir makyajla gecenin vazgeçilmezi olabilirsiniz. Yüzünüzün diğer bölgelerine yoğun makyajdan kaçınarak tüm ilgiyi göz çevrenize toplamalısınız. Açık renkte bir ruj seçimi sizi mükemmelliğe taşıyabilir.

Metalik Tonlar

Metalik tonda makyaj yılbaşı gecesi mat renkli kıyafetler için uygun olacaktır.

Normal hayatta çok da kullanamadığımız bu renkleri özel günlerde kullanmaktan çekinmeyin. Metalik tonlarda makyaj yılbaşı gecesi makyajı olarak hiç de abartı olmayacaktır. Yalnız bu tip makyajı çok renkli kıyafetlerde kullanmamalı daha mat tonlarda tercih etmelisiniz. Rengarenk kıyafet ve göze aşırı çarpan bir makyaj çok da hoş görünmeyecektir.

Mor Tonlar

Mor tonda makyaj yılbaşı gecesi açık renkli kıyafetler için uygun olacaktır.

Son dönemlerde mor tonda rujlar ön planda. Yılbaşı gecesi için de mor renkte bir ruj seçimi oldukça dikkat çekici olabilir. Mor rengin en uyum sağlayacağı tonlar krem, pudra gibi renklerdir. Hele bir de saçlarınız ve teniniz açık renkteyse bu kombinle gecenin vazgeçilmezi olacaksınız.

Dore Tonlar

Yılbaşı makyajınızda eğer dore ton kullanmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar var. Dore tonları yüzünüzün her yerine değil belirli yerlere uygulayın. Örneğin sadece göz makyajınızda ya da rujunuzda kullanmalısınız. Tüm makyajı dore tonlarda uyguladığınızda çok patlak bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu tonu kullanarak elmacık kemiklerinize de ufak bir ışıltı katabilirsiniz.

Dileriz yeni bir yıla gireceğimiz bu gecede partinin en güzeli siz olursunuz. Mutlu Yıllar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here